Esimesest Hirvepargi miitingust möödus 35 aastat

Tallinnas Hirvepargis meenutati 35 aasta möödumist esimesest Hirvepargi miitingust, mis oli esimene Eesti rahva omaalgatuslik poliitiline meeleavaldus okupeeritud Eestis.

Lagle Parek ütles Hirvepargi miitingul, et kõige olulisem on anda noortele hea haridus, sest haritud inimene saab hakkama ka keerulisel ajal.

Parek on üks Molotovi-Ribbentropi pakti avalikustamise Eesti grupi liikmetest, kes kutsusid kokku Hirvepargi esimese meeleavalduse 1987. aastal. Hirvepargi meeleavaldused muutusid traditsiooniks, valmistades ette Eesti vabariigi taastamist õigusliku järjepidevuse alusel.

Tunne Kelam, kes on kõnelenud Hirvepargi miitingutel alates 1988. aastast ütles, et Hirvepargi miitingud peaksid jätkuma.

"Hirvepark tähistab Eesti sõltumatute kodanikeühenduste algust. See pole lihtsalt üksik sündmus, mida mäletada. Vaid see vaim läks edasi. Lagle Parek alustas ju siinsamas kohe praktilise tööga koguda allkirju kommunismiohvrite memoriaali püstitamiseks. 35 aastat tagasi. Ja inimesed andsid allkirju," rääkis Kelam.

"Kusagil siin olid KGB masinad, sest keegi ei teadnud, kuidas me hakkame käituma. Aga mitte keegi meid ei puutunud, rahulikult jalutasime ära. Kõigil oli täielik õnnetunne, et ootamatult hästi õnnestus," meenutas Parek.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: