Vilepuhuja: Twitter eirab turvalisuse probleeme

Sotsiaalmeediaplatvorm Twitter
Sotsiaalmeediaplatvorm Twitter Autor/allikas: SCANPIX/AFP/OLIVIER DOULIERY

USA sotsiaalmeediaplatvormi Twitter endine turvaülem Peiter Zatko esitas kaebuse USA börsijärelevalveorganile. Zlatko väidab kaebuses, et Twitter ei pööra piisavalt palju tähelepanu oma turvalisuse poliitikale.

Zatko esitas oma kaebuse USA börsijärelevalveorganile juulis. Zatko kritiseeris kaebuses, kuidas Twitter haldab oma kasutajate tundlikku informatsiooni. Zatko väitis, et Twitter pole nendest probleemidest teavitanud USA reguleerivaid asutusi, vahendas BBC.

Zatko väitis samuti, et Twitter alahindas platvormil olevate valekontode hulka. Zatko süüdistused võivad mõjutada õiguslikku võitlust Twitteri ja miljardär Elon Muski vahel. Musk tahab loobuda 44 miljardi dollari suurusest Twitteri ostu tehingust.

Musk leiab samuti, et Twitteri esitatud andmed kontode arvu kohta ei ole tõepärased ja ettevõte ei ole täitnud eellepingu tingimusi. Musk proovib nüüd Twitteri ostmisest loobuda. Twitter kaebab ta ülevõtmise jõustamiseks aga kohtusse. Kaasus jõuab kohtusse oktoobris. Kohus võib siis sundida Muski tehingut lõpule viima.

Zatko advokaat ütles telekanalile CNN, et tema klient pole Muskiga ühenduses. 

Zatko on varem töötanud juhtivatel ametikohtadel Google'is ja USA valitsuse teadusagentuuris DARPA. Twitter vallandas Zatko selle aasta alguses. 

Twitter teatas, et Zatko väited on ebatäpsed ja vastuolulised. 

"Zatko väited ja oportunistlik ajastus on mõeldud tähelepanu püüdmiseks, et tekitada kahju Twitterile, selle aktsionäridele ja klientidele. Turvalisus ja privaatsus on pikka aega olnud ettevõtte prioriteedid ja on ka edaspidi," teatas Twitteri pressiesindaja. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: