Kultuuriministeerium ei kaeba Vaba Lava kasuks tehtud kohtuotsust edasi

Vaba Lava lavastus
Vaba Lava lavastus "X** войнe. M*** sõda"

Kultuuriministeerium ei kavatse vaidlustada Tallinna halduskohtu otsust, mille järgi tuleb ministeeriumil üle vaadata SA Vaba Lava eraldatud tegevustoetus, mis oli etendusasutuse hinnangul liiga väike.

Ministeerium ei kavatse Tallinna halduskohtu eelmisel reedel tehtud otsust vaidlustada, ütles ministeeriumi kommunikatsiooninõunik Hannus Luure. "Me ei kaeba otsust edasi, sest aktsepteerime kohtu seisukohta," lisas Luure.

"Me püüame oma senise hindamise nii kiiresti üle vaadata kui võimalik," ütles kultuuriministeeriumi teatrinõunik Laur Kaunissaare neljapäeval. "Komisjon hindab SA Vaba Lava taotluse uuesti üle ja vastavalt hindele tuleb summa. Kohtu otsus ei tähenda, et tingimata tuleb Vabale Lavale raha juurde lisada. See juhtub siis, kui uus hinnang tuleb varasemast erinev," selgitas Kaunissaare.

SA Vaba Lava küsis kultuuriministeeriumilt käesoleva aasta tegevustoetuseks 575 000 eurot. Kultuuriministeerium oli nõus andma aga veidi üle 350 000 euro. Kuna Vaba Lava hinnangul ei piisanud sellest kahe teatrikeskuse töös hoidmiseks, siis vaidlustas etendusasutus kultuuriministeeriumi otsuse kohtus, kes tegi otsuse etendusasutuse kasuks.

Oma otsusega kohustas kohus ministeeriumi toetussummat üle vaatama. Lisaks tuleb ministeeriumil maksta SA Vaba Lava kasuks välja ligi viis tuhat eurot menetluskulusid.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: