Norra minister: elektri ekspordipiirangud ei mõjuta Soomet

Trygve Slagsvold Vedum
Trygve Slagsvold Vedum Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/NTB SCANPIX

Norra rahandusminister Trygve Slagsvold Vedum kinnitas neljapäeval, et Norra elektri ekspordipiirangud ei mõjuta Soomet ja kahe riigi vahel jätkub elektriäri tavapäraselt.

Norra teatas hiljuti, et plaanib piirata elektri eksporti. Sellised piirangud võivad Soomes elektri hinda tõsta veelgi. Vedumi sõnul pole Soomel aga Norrast elektri saamise pärast muretseda, vahendas Yle

Norra nafta- ja energiaminister Terje Aasland esitas hiljuti parlamendile ülevaate Norra hüdroelektrijaamade veereservuaaride madalast seisust. Ministri sõnul ei ekspordi Norra elektrit teistele riikidele kui reservuaaride seis on madal.

"Soome ja Rootsi saavad hüdroenergial toodetud elektri peamiselt Norra põhjaosast, kus veevarud on heal tasemel. Seega pole vaja eksporti Soomesse piirata. Võimalikud piirangud Soome ja Norra vahelist elektrikaubandust ei mõjuta," lubas Vedum. 

Veevarudega on probleem Norra lõunaosas. Norra arutab nüüd, et piirab riigi lõunaosas elektri eksporti. 

"Piisava vee ja elektri probleemid mõjutavad praegu eelkõige Lõuna-Norrat. Vestlus Vedumiga oli rahustav. Piirangud hüdroenergial toodetud elektrile tuleval talvel Soomele ilmtingimata kehtima ei hakka, sest need probleemid on seotud lõuna eraldiseisva energiasüsteemiga," ütles Soome rahandusminister Annika Saarikko. 

Vedumi sõnul on Norral lõunas elektriühendused Saksamaa ja Suurbritanniaga.

"Peame lõunas hoolitsema selle eest, et ka järgmisel kevadel meie enda elektritootmiseks vett jätkuks. Et meie tehased ja haiglad töötaksid järgmisel kevadel," ütles Vedum. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: