Kolmapäeval on oodata hoovihma

Foto: Ken Mürk/ERR

Kolmapäev on muutliku pilvisusega, mitmel pool sajab hoovihma ning päeval on sooja kuni 17 kraadi.

Balti riikide ja Venemaa kohal olev kaheosaline madalrõhuala, mis tõi teisipäeval laialdaselt sajuhooge ja äikest, kandub kolmapäeval kaugemale itta ning sellega koos ka tihedamad sajupilved. Selle lääneserva mööda jõuab siiski veel sadusid Eesti idaossa ning mõned hood ka läände. Kõledust lisab põhjakaaretuul.

Öö vastu kolmapäeva tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega. Peamiselt Ida-Eestis ja saartel sajab hoovihma ning on ka äikeseoht. Tuul on kirdest ja põhjast 7-12 m/s, puhanguti kuni 17 meetrit. Õhutemperatuur jääb 8 ja 14 kraadi vahele.

Ka kolmapäeva hommikul näeb nii selget taevast kui pilvi. Üksikuid vihmahooge on saartel ja Peipsi ääres ning ka Virumaal. Puhub võrdlemisi tugev põhja- ja loodetuul ning õhusooja on 11 kuni 14 kraadi.

Päeval on pilvisus muutlik ning mitmel pool sajab hoovihma ja võib olla äikest. Tuul puhub valdavalt põhjast kiirusega 7-12 m/s, rannikul kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on 13 kuni 17 kraadi.

Õhtu jätkub Lääne-Eestis vahelduva pilvisuse ja üksikute vihmahoogudega. Ida poolsetes maakondades on pilvisem ja sajab ka hoovihma. Puhub jätkuvalt võrdlemisi tugev põhjatuul ning sooja jagub 9 kuni 14 kraadini.

Järgnevad päevad tulevad sarnased. Hoovihmade tõenäosus liigub küll ühest piirkonnast teise, kuid tuul on pigem mõõdukas ning päevane õhutemperatuur püsib 13 kraadi ümber. Vaid õhtune temperatuur astub vaikselt kraad kraadilt allapoole, jõudes nädala lõpuks 3 kraadi juurde.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: