Briti minister tahab, et politsei keskenduks rohkem korrakaitse tagamisele

Lincolnshire'i politseinikud tantsimas
Lincolnshire'i politseinikud tantsimas Autor/allikas: SCANPIX/Lincoln Police / SWNS

Suurbritannia siseminister Priti Patel muretseb, et politseinikud pööravad liiga vähe tähelepanu korrakaitse tagamisele. Minister tahab, et politsei tegeleks rohkem traditsioonilise politseitööga ja alluks vähem aktivistide survele.

Suurbritannia konservatiivne mõttekoda Policy Exchange nõudis, et politseinikud lõpetaksid uusvasakpoolseid vaateid esindavate kampaaniamärkide kandmise. Mõttekoda leiab, et politsei ei peaks esindama poliitilisi seisukohti, vahendas The Telegraph

Mõttekoda hoiatas, et selline poliitilise meelsuse esindamine võib vähendada politsei usaldusväärsust. Mõttekoja teatel peab politsei tegelema korrakaitsega, mitte alluma aktivistide survele. 

Mõttekoja seisukohta toetab ka Suurbritannia siseminister Priti Patel. 

"Priti seisukoht on, et politsei peab keskenduma traditsioonilisele politseitööle, et muuta meie tänavad turvalisemaks," ütles üks valitsuse allikas. 

Tooride partei liidrid Liz Truss ja Rishi Sunak leiavad samuti, et politsei peab rohkem tähelepanu pöörama korrakaitse tagamisele.

Eelmisel nädalal said  Lincolnshire'i politseinikud teravat kriitikat, kuna sotsiaalmeedias levis video, kuidas nad tantsisid  LGBTQ+ üritusel. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: