Vene võimupartei Ühtse Venemaa liikmeskonnast eemaldati 15 miljonit inimest

Venemaa võimupartei Ühtne Venemaa (Единая Россия) valimisplakat Ganzurio külas Venemaal
Venemaa võimupartei Ühtne Venemaa (Единая Россия) valimisplakat Ganzurio külas Venemaal Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Maxim Shemetov

Ühtne Venemaa otsustas puhastada enda liikmeskonna nimistut enne 2024. aasta presidendivalimisi riigis. Selle käigus eemaldati partei nimekirjast 15 miljonit inimest, vahendab Vene opositsiooniline väljaanne Meduza.

2022. aasta veebruaris teatas Kommersant, et erakonnal Ühtne Venemaa on 25 miljonit liiget enda andmebaasis. Väidetavalt hindas väline audit, et võimudele lojaalsed olid nendest ainult 40 protsenti.

Partei liikmeskond vähenes peale nimekirjas läbi viidud puhastust 25 miljonilt ligikaudu 10 miljonile liikmele.  

Nimekirjast eemaldati Kommersandi allika sõnul kõik, kelle puhul oli kahtlusi kas telefoninumbris, sünnikuupäevas ja teiste kannete paikapidavuses.

Samuti analüüsiti erakonna liikmeskonna sotsiaalmeediakäitumist eriprogrammi abil ning eemaldati parteist ka need inimesed, kes näiteks Vene opositsionääri Aleksei Navalnõi postitusi on laikinud.

Ühtne Venemaa on nüüd Meduza sõnul võtnud ette toetajaskonna kasvatamise ning tahab erakonda 2024. aastaks 30 miljonit liiget.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Meduza

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: