Hallide pilvede vahelt paistab päris palju päikest

Foto: Ken Mürk/ERR

Mööda Venemaa madalrõhkkonna lääneserva liigub madalrõhulohk Soomest Eesti kohale ja saabuvast pilvemassist saame pisut vihma.

Kolmapäeval eemaldub sama madalrõhulohk Läti poole ja sellele järgneb ka kergeid vihmahooge. Õhtul tugevneb aga Põhja-Euroopa kohal kõrgrõhuala mis ajab pilvkatte hõredamaks. Neljapäeval jätkub sama kõrgrõhkkonna tugevnemine - öö tuleb selge taevaga ja külm. Tekib udu ja on ka öökülma. Päeval saame siin-seal ka vihmasabinaid.

Öö vastu kolmapäeva tuleb aga pilves selgimistega. Mitmel pool sajab nõrka vihma ning võib ka udu tekkida. Puhub peamiselt läänetuul, Põhja-Eestis ja saartel ka loodetuul kiirusega 4-10 m/s, rannikul puhanguti kuni 14 meetrit. Pärast keskööd pöördub tuul põhja ning nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur jääb 6 ja 12 kraadi vahele. Maapinnal on kohati 0 kraadi ümber.

Kolmapäeva hommik on muutliku pilvisusega. Põhja- ja Ida-Eestis sajab mõnes kohas hoovihma. Tuul on loodest- ja põhjast 3-8 m/s, rannikul puhanguti kuni 11 meetrit soojakraadid ulatuvad 9 kuni 12 kraadini.

Kolmapäev jätkub pilves selgimistega. Peamiselt Põhja- ja Ida-Eestis sajab ka nõrka vihma. Õhtul pilvisus hõreneb ja sajuvõimalus väheneb. Tuul puhub põhjakaarest 4-8 m/s, rannikul puhanguti kuni 12 meetrit. Ja õhutemperatuur jääb 11 ning 15 kraadi vahele.

Järgmised päevad tõotavad tulla kuivemad. Kui neljapäeval on mõnes kohas veel nõrka vihma, siis alates reedest peaks kogu nädala lõpp tulema kuiv. Päevased temperatuurid jäävad jätkuvalt laias laastus 15 kraadi ümbrusse, öised püsivad alla 5 kraadi.

Seega on ees ootamas sügiseselt jahe, kuid kuiv ja päikseline nädalalõpp.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: