Truss määras oma liitlased kõrgetele ametikohtadele

Liz Truss
Liz Truss Autor/allikas: SCANPIX/James Cleverly/Tejas Sandhu

Ajaleht Financial Times kirjutab, et Suurbritannia peaminister Liz Truss määras oma liitlased kõrgetele ametikohtadele. Truss pole veel Rishi Sunaki toetajatele pakkunud ühtegi tähtsamat ametikohta.

Truss nimetas rahandusministriks Kwasi Kwartengi, kes toetab Trussi plaanitavaid majanduslikke reforme. Kwarteng peab hakkama tegelema ka energiakriisiga, vahendas Financial Times

Tervishoiuministriks sai Therese Coffey, kes on Trussi sõber ja liitlane. Coffey juhtis Trussi kampaaniat tooride partei juhivalimistel. Välisministriks määras Truss James Cleverly, siseministriks sai Suella Braverman.

Tooride partei tegevjuhtimisega hakkab tegelema Wendy Morton. Ta aitas Trussil kampaania ajal koguda toetust parlamendiliikmete seas. Trussi tähtis toetaja Brandon Lewis sai justiitsministriks. 

Kaubandusministriks sai Kemi Badenoch, ta ei toetanud Trussi viimastel tooride partei juhivalimistel.

Penny Mordaunt hakkab juhtima parlamendi alamkoda. Mordaunt kandideeris samuti tooride partei juhiks.

Ülemkoja juhiks sai Nicholas True. Võrdõiguslikkuse ministriks sai Nadhim Zahawi. Kaitseministrina jätkab Ben Wallace. 

Truss määras oma personaliülemaks tooride partei pikaajalise liikme ja strateegi Mark Fullbrooki. Adam Jonesist sai Downing Streeti kommunikatsioonijuht, varem oli ta Trussi meedianõunik välisministeeriumis. 

Trussi nõunikuks sai tema lähedane liitlane Jason Stein. Peaministri poliitiliseks sekretäriks saab aga Trussi kauaaegne usaldusisik Sophie Jarvis. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: