Tanel Kiik asub reedest Tallinna abilinnapea kohuseid täitma

{{1662630180000 | amCalendar}}
Tanel Kiik.
Tanel Kiik. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Neljapäeval kinnitas Tallinna linnavolikogu abilinnapea ametisse endise tervise- ja tööministri ning Keskerakonna aseesimehe Tanel Kiige. Kiik vastutab edaspidi Tallinna linnavara ja transpordikorralduse eest.

Kiige vastutusvaldkondadeks on abilinnapeana transport ja ehitus ning tema esimene tööpäev on volikogu otsuse eelnõu järgi reede.

Kiik on varem ERR-ile öelnud, et suure tõenäosusega kandideerib ta kevadel riigikogu valimistel. Kas ta jätkab pärast valimisi abilinnapeana, sõltub Kiige sõnul valimiste tulemusest. Kui Keskerakond ei osale järgmises valitsuses, siis jätkab ta tööd abilinnapeana. 

Kiik ütles neljapäeval, et lubab abilinnapeana töötada kogu pealinna ühtlase ja läbimõeldud arengu nimel nii transpordivaldkonnas, linnavara haldamisel kui ka linnaelanike heaolu ja elukeskkonna parandamisel. "Pean ainuõigeks soodustada erinevate liikumisviiside arengut, et linnakeskkond oleks ühtviisi roheline ning mugav ja turvaline nii jalakäijatele, kergliiklejatele, ühistranspordi kasutajatele kui ka autojuhtidele," rääkis Kiik.

Volikogu esimees Jevgeni Ossinovski soovis värskele abilinnapeale jõudu uues ametis. "Ootan uuelt abilinnapealt strateegilist nägemust liikuvuse arendamisel lähima kümnendi jooksul," ütles Ossinovski. "Vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele ja Tallinna enda kliimakavale peavad transpordiheitmed kiiresti langema ning autostumine vähenema. Selleks peame ehitama uusi trammiteid, uuendama liinivõrku ja muul viisil soodustama autovaba liikuvust."

Kiik on kahes valitsuses töötanud sotsiaalvaldkonna ministrina ning aastatel 2016 kuni 2019 toonase peaministri Jüri Ratase büroo juhina.

Senise abilinnapea Andrei Novikovi viimane tööpäeva oli 12. augustil. Novikov teatas ametist ja Keskerakonnast lahkumisest ning linnale kuuluva transpordiettevõtte Tallinna Linnatranspordi (TLT) juhatusse siirdumisest juuli lõpus.

Koalitsioonilepingu järgi on Keskerakonna käes linnapea ning kolme abilinnapea ning sotsiaaldemokraatidel kolme abilinnapea koht.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: