Keskkonnaaktivistid takistasid Rootsis Vene gaasi mahalaadimist

Venemaa gaasimonopol Gazprom
Venemaa gaasimonopol Gazprom Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Mateusz Slodkowski

Rahvusvaheline keskkonnaorganisatsioon Greenpeace teatas neljapäeval, et organisatsiooni aktivistid takistasid neljapäeval Vene gaasi mahalaadimist Rootsi idarannikul asuvasse LNG- terminali.

Greenpeace teatas avalduses, et Rootsi peab lõpetama Venemaa veeldatud maagaasi (LNG) sisseveo. 

"See, et Venemaa gaas jõuab Rootsi, rohkem kui kuus kuud pärast sõja puhkemist, see on vastuvõetamatu. Me teame, et Venemaalt pärit fossiilkütused rahastavad Venemaa sõjalist tegevust Ukrainas," teatas Greenpeace. 

Soome riigi gaasifirma Gasum kinnitas, et tankerit opereeris Gasum. "Laev on endiselt seal ja ootab, et saaks ohutult sadamasse jõuda. Kohalik politsei on kohal, et selle eest hoolt kanda," teatas Gasumi pressiesindaja. 

"Gasum hangib suurema osa veeldatud gaasist väljastpoolt Venemaalt, kuid väike osa gaasist hangitakse Venemaa Gazpromiga sõlmitud pikaajalise lepingu alusel," lisas pressiesindaja. 

Euroopa Liidu sanktsioonide kohaselt on igasugune LNG tarnimisega seotud tehnoloogia eksport Venemaale keelatud, kuid veeldatud maagaasi enda import ei ole veel sanktsioonide alla pandud.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: