Reedel tuleb päikseline ja jahedavõitu päev

Foto: Aime Pae/Minupilt.err.ee

Käes on Ussimaarjapäev ning rahvatarkus ütleb, et tänasest kolivad ussid mätaste sisse talveunele. Talvest on aga veel vara rääkida.

Põhjamaades mõjutas neljapäeval ilma Botnia lahelt Lõuna-Soome liikunud kõrgrõhkkond, mis hoidis ilma jahedana, kuid kuiva ja päikselisena. Sajusena möödus aga päev Itaalia ja Põhjamere joonel, ning mitmel pool Briti saartel, kus pöörles madalrõhkkond. Ja kui sealne õhutemperatuur jäi 20 kraadi ümbrusse, siis Lõuna-Euroopas sai nautida veel üle 30 kraadist õhusooja ning päikesepaistet.

Reedeks on kõrgrõhuala Soome lõunaosast liikunud Peipsi järve taha ja see hoiab sajuta nii Baltimaad, kui Põhja-Soome. Tuul on nõrk ja õhk jahe, kuid päev tuleb päikseline. Laupäeval eemaldub sama kõrgrõhuala veelgi kaugemale kagu suunas, kuid meie jääme endiselt selle loodeserva. Ilm tuleb sajuta, kuid jätkuvalt jahe.

Öö vastu reedet tuleb vähese pilvisusega ja sajuta. Mitmel pool tekib udu. Tuul puhub valdavalt ida- ja kagusuunast 1-7 m/s, Liivi lahe piirkonnas puhanguti kuni 12 meetrit. Õhutemperatuur on -2 Narvas kuni +11 Kuressaares.

Reede hommik on samuti selge ja vähese pilvisusega ning sajuta. Mitmel pool on endiselt udu. Puhub valdavalt kagutuul kiirusega 1-7 m/s, Liivi lahe piirkonnas kuni 10 meetrit. Õhutemperatuur jääb mandril 0 ja 6 kraadi vahele, saartel tuleb kuni 12 kraadi.

Päev jätkub vähese pilvisusega ja sajuta. Tuul puhub peamiselt kagust, põhjarannikul ka idast kiirusega 3-9 m/s, saartel puhanguti kuni 12 meetrit. Ja soojakraadid tõusevad 14-15 juurde.

Nii nädalavahetus kui ka tuleva nädala esmaspäev tulevad sajuta, kuid valitseb ikka sama temperatuurivahemik mis seni ning jätkuvalt on kohati öökülma. Teisipäeval võib taas siin-seal hoovihma sadada, kuid õhusoe oluliselt ei kerki.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: