Õhusoe kerkib pühapäeval 18 kraadini

Foto: Ken Mürk/ERR

Pühapäeval taandub meie ilma kujundav kõrgrõhuala kaugemale Venemaale, kuid hoiab siiski öö selge ning külmana. Päeval jõuab meile lõuna poolt lähemale aga madalrõhkkond, mille serv sirutub ka üle Lõuna-Eesti ning seetõttu tuleb seal pilvisem kui mujal Eestis.

Öö vastui pühapäeva tuleb selge või vähese pilvisusega ning sajuta. Kohati tekib udu. Tuul puhub idakaarest 1 kuni 7 meetrit sekundis ning õhutemperatuur on mandril -1 kuni +5 kraadini, saartel ja rannikul kuni 10 kraadi.

Hommik jätkub selge või vähese pilvisusega ja sajuta. Puhub endiselt idakaare tuul 2 kuni 7 meetrit sekundis ja õhk on 3 kuni 10 kraadi.

Päev möödub samuti suures osas selgelt või vähese pilvisusega ning sajuta. Pärastlõunal küll Lõuna-Eestis pilvisus tiheneb, kuid sadu seal suure tõenäosusega ei tule. Tuul on jätkuvalt idakaarest kiirusega 3 kuni 8 meetrit sekundis, puhanguti kuni 11 meetrit sekundis. Õhusoe kerkib 15 kuni 18 kraadini.

Uue nädala algus möödub nädalavahetusele sarnases mustris, kuid alates teisipäevast suureneb hoovihma tõenäosus, mis jätkub ka järgnevatel päevadel. Kui päevane temperatuur püsib endiselt 15 ümber, siis öine temperatuur teeb kesknädalast alates väikese tõusu ja jõuab 11 kraadi juurde. Koos öise temperatuuriga tõuseb ka tuul ning kolmapäeval võib see iiliti ulatuda kuni 20 meetrini sekundis.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: