ERR-i nõukogu ekspertliikmeks valiti Sulev Valner

Sulev Valner
Sulev Valner Autor/allikas: rahandusministeerium

Riigikogu kultuurikomisjon valis teisipäeval ERR-i nõukogu uueks liikmeks Sulev Valneri. Valner asub enda soovil nõukogust lahkunud Priit Hõbemäe kohale.

"Sulev Valner on vaieldamatult ekspert, kes tunneb meediamaastikku ja on tuttav ka Eesti Rahvusringhäälinguga," ütles kultuurikomisjoni aseesimees Liina Kersna.

Kersna avaldas heameelt, et ERR-i nõukogu liikme kohale olid tugevad kandidaadid. "Valikuprotsess oli pikk, et jõuda otsuseni. Sõelale jäi kaks tugevat kandidaati, kellest sai hääletuse tulemusel valituks Valner," ütles Kersna.

Ametlikult kinnitamata andmetel olid ERR-i nõukogu liikme kandidaatideks ka Merit Kopli, Andres Jõesaar ja Maarja Vaino.

Komisjon esitab Sulev Valneri ERR-i nõukogu liikmeks nimetamiseks eelnõu, mida arutatakse riigikogu täiskogus 22. septembri istungil ühel lugemisel. Eelnõu otsusena vastuvõtmiseks on vaja täiskogu poolthäälteenamust. Komisjonipoolne ettekandja on Heidy Purga.

ERR-i nõukokku kuulub üks esindaja igast riigikogu fraktsioonist riigikogu koosseisu volituste lõppemiseni ning neli asjatundjat rahvusringhäälingu tegevusvaldkonna tunnustatud asjatundjate hulgast, kelle volituste tähtaeg on viis aastat.

ERR-i nõukogu asjatundjaist liikmed on veel Peeter Espak, Viktor Trasberg ja nõukogu esimees Rein Veidemann. Samuti kuuluvad nõukokku riigikogu liikmed Anti Poolamets, Valdo Randpere, Indrek Saar, Priit Sibul ja Marika Tuus-Laul.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: