Kotka müüs oma investeerimiskinnisvara portfelli augustis

Siret Kotka
Siret Kotka Autor/allikas: Grete Huik

Riigikogu keskfraktsiooni liige ja kinnisvarainvestor Siret Kotka müüs oma kolm investeeringukorterit augustis maha. Endale jättis ta lisaks üürikorterile ühe kinnistu Kadriorus.

Kolmapäeval kirjutas Eesti Ekspress, kuidas Siret Kotka lasi maksumaksjal Tallinnas elamiseks üürikorterid kinni maksta, samas kui talle kuulus pealinnas mitu korterit. Kokku oli tal neid Tallinnas neli, kolme omas ta eraisikuna ja üht läbi talle kuuluva ettevõtte.

Kui J. Vilmsi 31 asuva korteri ostis Kotka 2016. aastal, sama, mille ta praeguseks on endale alles jätnud, siis ülejäänud kolm ostis ta 2020. aasta augustis.

Selle aasta mai lõpus deklareeris Kotka oma huvide deklaratsioonis, et talle kuulub isiklikult Tallinnas kolm korterit. Eluasemelaene oli sama deklaratsiooni kohaselt Kotkal samuti kolm 25 009 eurot, 51 349 eurot ja 74 184 eurot.

Bonava Eesti arendas Lasnamäe alguses Liikuri kvartalit, kus Kotka Liikuri 18c / Võidujooksu 7 majas ostis esmalt kaks korterit ja seejärel ühe talle kuuluvale ettevõtte Forton OÜ. Kõik kolm kinnistut müüs Kotka tänavu augustis, ehk korterid olid tema omad umbes kaks aastat.

Kas Kotkale kuuluvas neljas korteris ka viimastel aastatel keegi sees elas ja kuidas elamise eest tasuti ei ole lõpuni selge, sest Kotka pärast Ekspressi artikli ilmumist ei ole soovinud rohkem meediaga suhelda.

Samas enam kui 10 aastat tagasi asutatud Forton OÜ, mille põhitegevusena on äriregistris märgitud enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus, teatas möödunud aasta majandusaasta aruande kohaselt oma põhivaraks 87 280 eurot, käibeks 5505 eurot ja kasumiks 1092 eurot. Sellele ettevõttele kuulus üks Kotka korteritest.

Lisaks kuulub Kotkale ka Forton Apartments OÜ, mis samuti põhitegevusena tegeleb enda või renditud kinnisvara üürileandmise ja käitusega. Kaks aastat tagasi, Kotka kinnisvarainvesteeringutega samaaegselt, asutatud ettevõte kinnisvara ei oma ega ole seda varem omanud. Ettevõte tegi näiteks möödunud aastal 24 927 euro suuruse käibe juures 14 042 eurot kasumit. Põhivara ettevõttel ei olnud.

Kas Forton Apartments tegeles Kotkale kuuluva kinnisvara rentimisega, ei ole võimalik ettevõtte majandusaasta aruandest välja lugeda.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: