Pariis hoiatas elektripuuduse eest ja soovitas firmadel vähendada tarbimist

Elektriliinid
Elektriliinid Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Prantsusmaa riiklik võrguoperaator RTE hoiatas, et talveperioodil võib riiki tabada elektripuudus ja kutsus ettevõtteid üles vähendama oma energiatarbimist.

RTE välistas täieliku elektrikatkestuste ohu Prantsusmaal. Seda isegi siis, kui talv tuleb väga külm ja väheneb elektri import teistest Euroopa riikidest, vahendas Financial Times. 

RTE siiski märkis, et kõige äärmuslike stsenaariumide korral võib minna vaja kohalikke ajutisi elektrikatkestusi. RTE hinnangul tuleb riigis elektrienergia tarbimist vähendada umbes viis protsenti, halva ilma korral isegi 15 protsenti. 

Prantsusmaal on 56 tuumareaktorit, kuid nende hooldustööd vähendasid hiljuti riigi elektritootmist mitme aasta madalaimale tasemele. Seetõttu ostab Prantsusmaa üha rohkem elektrit Saksamaalt, Hispaaniast ja Suurbritanniast. 

"Ebakindlust on palju, sealhulgas selle suhtes, kui kiiresti suudab Prantsusmaa oma tuumajaamade hooldustööd lõpetada. Meid ootab ees eriti pingeline talv," ütles RTE juht Xavier Piechaczyk.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: FT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: