Läti rahandusministeerium peatas töölepingu maksuameti juhiga

Ieva Jaunzeme
Ieva Jaunzeme Autor/allikas: Läti Raadio

Läti rahandusminister Janis Reirs otsustas peatada töölepingu maksuameti (VID) juhi Ieva Jaunzemega. Reirs andis välja korralduse, et Jaunzeme suhtes alustatakse distsiplinaarmenetlust.

Rahandusministeerium teatas, et korraldus anti välja  teenistusülevaate aruande alusel ja vastusena Läti korruptsioonitõrjebüroo (KNAB) hiljutistele vahistamistele. KNAB vahistas juunis korruptsiooni kahtlustuse tõttu viis maksuametnikku. 

"Toimunu on pretsedenditu juhtum. Kinni on peetud VID-i kõrgetasemelistest töötajatest koosnev organiseeritud kuritegelik rühmitus. Kinnipeetavad pole madala astme ametnikud. Nad töötasid otse tegevdirektori alluvuses, kes omakorda allub peadirektorile," teatas rahandusministeerium. 

"Kuriteod, mille eest need ametnikud peeti kinni, on kõige raskemad, mida ametnik saab toime panna. Sellises olukorras on mõeldamatu, et maksuamet saab teeselda, et midagi pole juhtunud ja siis jätkata tavapäraselt tööd edasi," ütles Reis. 

"Jaunzeme tegevuse läheb tööülesannete põhjendamatu täitmise alla. See võis tekitada kahju riigi huvidele," teatas rahandusministeerium. 

VID-i peadirektori ülesannete täitjaks määratakse peadirektori asetäitja Indra Karklina, vahendas LSM

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: