Pentus-Rosimannus: Sutter pani Eesti Energiat juhtides välja oma parima

Keit Pentus-Rosimannus
Keit Pentus-Rosimannus Autor/allikas: ERR

Eesti Energia omaniku esindaja ehk rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse hinnangul pani ettevõtte juht Hando Sutter seda juhtides välja oma parima. Märtsis lõppeva lepingu järel ootab ta energiafirma uuelt juhilt rohepöördega jätkamist.

"Usun, et Hando Sutter juhtis strateegiliselt olulist ettevõtet endast parimat välja pannes. Eks ta on saanud kaheksa aasta jooksul üksjagu kriitikat ja kindlasti ei saa ka uuel juhil lihtne olema," ütles Pentus-Rosimannus.

"Märtsis Hando Sutteri leping lõpeb, nõukogu otsus asuda uut juhti otsima tehti õigel ajal," rääkis Pentus-Rosimannus ERR-ile. "Kogu uue juhi valiku protsessi korraldamisel on nõukogul vajalik pädevus ja kõik volitused."

"Oluline on olnud põhimõtteline muutus, mis Eesti Energia viimase kaheksa aasta jooksul ette võttis - selge suund konkurentsivõimelisele taastuvenergiale, keskkonnajälje vähendamisele. Seda tuleb uuel juhil jätkata. Kriitiliselt oluline on elektritootmisvõimsuste üleval hoidmine, seda kõike julgeolekuriske. ja nende maandamise vajadusi arvesse võttes," lisas rahandusminsiter.

Kolmapäeval otsustas Eesti Energia nõukogu mitte pikendada ettevõtte senise juhi Hando Sutteri lepingut. Koos temaga lõppevad ka ettevõtte senise juhtkonna lepingud.

Meedia kirjutas neljapäeval, et Sutteri lepingu mitte pikendamise taga on halb läbisaamine peaminister Kaja Kallasega.

Postimehega rääkinud allikate sõnul on Kallas otsinud juba pikalt viise, kuida Sutterist lahti saada ja nende omavahelist suhtlust on pingestanud pidevad konfliktid.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: