Esmaspäeval on oodata hoovihma

Foto: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäeval on ilm pilvine ning mitmel pool sajab hoovihma.

Esmaspäeval liigub süvenev madalrõhkkond Valgevene idapiirilt põhja suunas ja jõuab päeval Venemaa kohale. Eesti jääb selle lääneserva, mistõttu tuul pöördub põhjakaarde ja tugevneb. Tihedam sadu siia ei jõua, kuid hoovihmapilvi on taevas sellegipoolest.

Öö vastu esmaspäeva tuleb muutliku pilvisusega. Kohati sajab hoovihma, kuid suurem saju võimalus on Lääne-Eestis. Mitmel pool tekib ka udu. Puhub valdavalt põhjakaare tuul 2-9 m/s, puhanguti kuni 12 meetrit ja õhutemperatuur on 5 kuni 11 kraadi.

Hommikul on taevas pilves selgimistega. Kohati sajab hoovihma ja mitmel pool püsib veel udu. Puhub põhjakaare tuul 4-7 m/s, Peipsi ääres ja Soome lahel puhanguti 10, Liivi lahe ümbruses 11 meetrit. Õhutemperatuur ulatub 8 kuni 11 kraadini.

Päev jätkub pilves selgimistega. Mitmel pool sajab endiselt hoovihma. Tuul puhub põhjast ja loodest kiirusega 5-11 m/s, rannikul ja Ida-Eestis puhanguti kuni 14 meetrit. Õhtul pöördub tuul sisemaal ka läände ning nõrgeneb aegamisi. Õhusoe jääb aga 12 ning 14 kraadi vahele.

Hoovihma on oodata ka järgmistel päevadel, kuid kõige laialdasemalt sajab tõenäoliselt kolmapäeval. Päevane temperatuuri- maksimumi keskmine jääb 12 ja 13 kraadi juurde, öine 4 ning 6 kraadi ümber. Tuul puhub mõõdukalt ja peamiselt põhjakaarest, reedeks muudab aga suunda ning nõrgeneb.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: