Prantsusmaa lubas jätkata elektrienergia eksporti Itaaliasse

Prantsuse tuumaenergiafirma EDF
Prantsuse tuumaenergiafirma EDF Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/PASCAL ROSSIGNOL

Prantsusmaa võimud teatasid laupäeval, et Pariis ei kaalu elektrienergia ekspordi piiramist Itaaliasse. Itaalia meedias levisid varem väited, et Pariis võib piirata elektritarneid Itaaliasse.

Itaalia ajaleht La Repubblica teatas hiljuti, et Prantsusmaa saatis Itaalia võimudele kirja. Selles teavitas Pariis võimalikust elektrienergia ekspordi piiramisest. Itaalia energiaministeeriumi pressiesindaja kinnitas La Repubblica väiteid, vahendas Bloomberg. 

Prantsusmaa lubas laupäeval jätkata elektrienergia eksporti Itaaliasse.

"Prantsusmaa kinnitab oma pühendumust vastastikusele solidaarsusele gaasi ja elektri osas kõigi meie Euroopa naabritega. Täielikult toimivad elektriühendused on kollektiivse varustuskindluse prioriteet," teatas Prantsuse keskkonnaministeerium. 

Eelmise nädala alguses teatas Prantsusmaa riiklik võrguoperaator RTE, et äärmuslikus olukorras võib tekkida vajadus, kus riik peatab ühendused Itaalia ja Suurbritanniaga, mis lõpetaks ka elektriekspordi. RTE hoiatas, et talveperioodil võib riiki tabada elektripuudus ja kutsus ettevõtteid üles vähendama oma energiatarbimist.

Prantsuse tuumaenergiafirma Electricite de France SA (EDF) pressiesindaja ütles samuti, et sellist kirja pole Itaalia võimudele saadetud. RTE enamusosanik on EDF. 

Prantsusmaal on 56 tuumareaktorit, kuid nende hooldustööd vähendasid hiljuti riigi elektritootmist mitme aasta madalaimale tasemele.  Prantsusmaa ostab nüüd elektrit teistest Euroopa riikidest. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: