Tallinna Adveni kaugkütteklientidel langeb kütte hind enam kui poole võrra

Kaugküte.
Kaugküte. Autor/allikas: ERR

Tallinna Adveni kaugküttekliendid liidetakse oktoobrist Utilitas Tallinna alla ning ligikaudu 250 hoones, mida köeti varem maagaasiga, langeb kütte hind enam kui poole võrra.

Konkurentsiamet teatas tänavu jaanuaris, et Adveni Tallinna Kesklinna-Pirita, Nõmme ja Põhja-Tallinna kaugküttepiirkondades kerkis kütte hind ebamõistlikult kõrgeks ning kohustas ettevõtet seetõttu kuulutama välja konkursi teistelt tootjatelt odavama soojuse ostmiseks.

Adven kasutab oma Tallinna katlamajades peamiselt maagaasi, mille tõttu kerkis kaugkütte megavatt-tunni hind olenevalt piirkonnast ilma käibemaksuta ligikaudu 230 ja 255 euro vahele.

Juunis sõlmisid Adven ja Tallinna suurim soojapakkuja Utilitas kokkuleppe Adveni Tallinna võrgupiirkondade liitmiseks Utilitase piirkonnaga, mille järel hinnad tarbijatele ühtlustuvad.

"1. oktoobrist hakkab endistele Adveni klientidele kehtima Utilitas Tallinna võrgupiirkonna hind 97,15€/MWh," ütles Utilitas Tallinna juhatuse esimees Robert Kitt.

Konkurentsiameti teatel kulgeb Adveni klientide üleviimine Utilitase Tallinna võrgupiirkonda plaanipäraselt ning uut hinnataotlust Utilitas Tallinn ametile kinnitamiseks esitanud ei ole. 

Utilitas kasutab kaugküttes peamiselt biomassi ja heitsoojust ning kattis varem tiputunnid maagaasiga. Sel küttehooajal sai ettevõte keskkonnaametilt loa kasutada lisaks ka suuremas mahus põlevkiviõli ja diislikütust.

Adveni võrgupiirkondades on Tallinnas ligikaudu 250 hoonet, Utilitase võrgupiirkonnas 4200. Adveni klientide soojustarbimine moodustab samal ajal Utilitase Tallinna klientide tarbimisest ligikaudu kaks protsenti.

Teistes Eesti küttepiirkondades kasutab Adven põhikütusena hakkpuitu.

Adveni Baltikumi äri juhi Juhan Aguraiuja sõnul oli maagaas varem madala hinna tõttu kütteks parim valik.

"Mujal Eestis jätkame endiselt eelkõige taastuvenergial põhinevat kaugkütteteenuse pakkumist ja teeme praegu ümberehitusi, et talvel tipukoormusi katta ajutise meetmena gaasi asemel põlevkiviõlist. See aitab pakkuda klientidele stabiilsemat hinda," ütles Aguraiuja.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: