TTJA avalikustas Ülemiste veeremidepoo keskkonnamõjude hindamise aruande

Raudtee.
Raudtee. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) avalikustas Rail Balticu Ülemiste veeremidepoo keskkonnamõjude hindamise aruande (KMH). Avalik arutelu toimub 1. novembril.

KMH-ga hinnati depoo ehitus-, kasutus- ja lõpetamisetapi aegset keskkonnamõju.

Tallinna ja Rae valla piirile Soodevahe külla rajatav Ülemiste veeremidepoo on ette nähtud Rail Balticu 1435 mm rööpmelaiusel liikuva reisijateveo veeremi remondiks ja hoolduseks. Depoos on kaheksa raudteeharu, teenindusplatvormid ja depoohoone. 

Samal ajal KMH läbiviimisega toimub Ülemiste veeremidepoo eelprojekti koostamine.

Eelprojekti järgi jaguneb depoohoone kaheks: rongide hooldushalliks ja büroo ning lao osaks. Rongide hooldushall on mõõtmetega 76x250 meetrit, maksimumkõrgusega 16 meetrit.

Rail Balticu depoo kõrvale kavatsetakse ehitada ka Eesti liinidel sõitvate elektrirongide depoo, kus hakkavad asuma riigi poolt tellitud uued Škoda rongid. Elektrirongide depoo ehitus peaks jääma aastatesse 2025–2026.

KMH aruande ja eelprojektiga on võimalik tutvuda ning ettepanekuid esitada kuni 25. oktoobrini. Ülemiste veeremidepoo avalik arutelu toimub 1. novembril.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: