Soome lahel süttis tankeri eluruum

{{1663840080000 | amCalendar}}
Laeva umbkaudne asukoht Soome lahes
Laeva umbkaudne asukoht Soome lahes Autor/allikas: Samuli Niemi-Hukkala / Yle

Helsingi merepääste juhtimiskeskus teatas põlengust Porkkala lähistel asuval laeval, PPA teatel süttis üks tankeri eluruumidest ning tuli on praeguseks kustutatud.

Laev asub Eesti merepääste vastutusalas ning Yle teatel juhib päästetöid Eesti.

Politsei- ja piirivalveamet teatas, et ennelõunal süttis Soome lahel Venemaalt Türki sõitnud tankeri üks eluruumidest ning õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Tuli on kustutatud ning hetkel töötavad kohapeal nii Eesti kui Soome päästeüksused.

PPA merevalvekeskus sai neljapäeval veidi enne kella 11.30 teate, et Naissaarest 12 meremiili põhjapoole põleb tanker.

PPA merevalvekeskus saatis tankeri juurde reostustõrje- ja päästelaeva kindral Kurvitsa, samuti liikusid sinna Soome päästelaevad.

Laeva lähistel oli MarineTraffic portaali järgi kella ühe ajal üks Soome ja üks Eesti alus.

"Õnneks suutsid pardal olevad inimesed juba enne abi saabumist tule ise kustutada, tänu millele kellegi elu ja tervis ohtu ei sattunud. Hetkel on sündmuskohal soomlaste laevakustutus meeskond ja kaks Soome kaatrit. Nende ülesandeks on veenduda, et tankeril ei oleks rohkem tulepesasid. Kindral Kurvitsa meeskond tagab sündmuskohal turvalisust ja on soomlastele abiks," ütles politseileitnant Tago Trei.

Soome piirivalve sõnul kannab laev nime Alexia.

Sarnane merepääste koostöö Soome ja Eesti vahel on tavapärane. "Kaasasime koheselt soomlasi, kuna nad on meile geograafiliselt lähedal ning neil on olemas vastav tuletõrjeüksus," lisas Trei.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Yle

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: