Läti keelab karusloomafarmid aastaks 2028

Läti parlament kiitis heaks loomakaitseseaduse muutmise seaduse, mis näeb ette keelustada riigis loomade aretamine ja pidamine üksnes või peamiselt karusnaha saamise eesmärgil. Keeld hakkab kehtima 2028. aastal.

Algselt pidi karusloomafarmide keeld hakkama kehtima 2026. aastal, kuid tähtaega lükati paari aasta võrra edasi. Läti võimud tahavad, et ettevõtted saaksid oma äri ümber korraldada, et riik ei peaks maksma hüvitist, vahendas LSM

Seaduse muudatused ei keela karusnaha hankimist, kui loom on kinni püütud jahti pidades. Samuti saab karusnahaga edasi kaubelda.

Lätis toimus hiljuti mitu meeleavaldust, kus nõuti karusloomafarmide keelustamist. 

Esimesed Euroopa riigid, mis karusloomafarmid keelustasid, olid Suurbritannia (2000) ja Austria (2005). Lisaks on keelu vastu võtnud Põhja-Makedoonia, Sloveenia, Horvaatia , Luksemburg, Serbia, Tšehhi ja Holland. Mitmes riigis – Belgias, Prantsusmaal, Norras, Slovakkias ning Bosnias ja Hertsegoviinas – on keeld vastu võetud, kuid see jõustub pärast üleminekuperioodi.

Riigikogu keelustas karusloomafarmid Eestis eelmisel aastal. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: LSM/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: