Tallinn soovib muuta kogu Pika tänava autovabaks

Pikk tänav.
Pikk tänav. Autor/allikas: Tatyana A. / Wikimedia Commons

Tallinn plaanib lähiaastatel rekonstrueerida vanalinnas asuva Pika tänava ja praegu kaalutakse autovaba tsooni laiendamist kogu tänava ulatuses.

Praegu on Pikal tänaval autovaba tsoon alates Nunne ja Rataskaevu tänava ristmikust kuni Pagari tänavani. Tulevikus võiks autovaba tsoon olla kogu Pika tänava ulatuses ehk see laieneks Pagari tänavalt Tolli tänavani, teatas Tallinna pressiteenistus.

Jätkuvalt pääseks tänaval sõitma kaubandus- ja teenindusettevõtete autod hommikul kella kuuest kuni kümneni, samuti säiliks kohalikel elanikel võimalus oma kinnistutele sõita.

Tänavu alustatakse tänava projekteerimisega ning tänava rekonstrueerimine on plaanis järgmisel aastal. Plaanis on uuendada maa-aluseid kommunikatsioone, muuta mugavamaks ja turvalisemaks jalakäijate ruumi, uuendada munakivisillutist ning anda uus ilme Rohelise turu platsile.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul annaks Pika tänava kui vanalinna ühe olulisima tuiksoone rekonstrueerimisele palju lisandväärtust, kui see oleks pärast uuendamist ainult jalakäijate ja teiste kergliiklejate päralt.

"Järk-järgult on vanalinnas autovaba tsooni laiendatud ja kaalume selle kehtestamist ka kogu Pika tänava ulatuses. See aitaks märkimisväärselt tõsta jalakäijate ohutust ning sellisel juhul saaks tänavaruumi ilusamaks ja mõnusamaks kujundada," ütles Svet.

Pika tänava autovabaks muutmise kohta saab avaldada arvamust, kohalike seisukohti ja tähelepanekuid oodatakse 7. oktoobriks. Hiljem korraldab linn ka tänava rekonstrueerimise teemalise arutelu.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: