Pühapäeva õhtu võib vihma tuua

Foto: Siim Lõvi /ERR

Pühapäeval hakkab kõrgrõhuvöönd Eesti kohal lagunema ning Põhja-Atlandilt läheneb uus aktiivne madalrõhkkond. Meil möödub öö peamiselt rahulikult. Pärastlõunaks jõuavad aga Moskva lähedal pöörlevast madalrõhualast tihedamad vihmapilved ka Ida-Eestisse.

Ööl vastu pühapäeva ida poolt alates pilvisus tiheneb, kuid sadu ei tule. Mitmel pool tekib siiski udu. Tuul puhub Lääne-Eestis muutliku suunaga, Ida-Eestis loodest- ja põhjast kiirusega 1 kuni 8 meetrit sekundis, Virumaa rannikul puhanguti 12 meetrit. Õhutemperatuur jääb 2 ja 9 kraadi vahele.

Hommik jätkub muutliku pilvisusega ning olulise sajuta. Mitmel pool püsib ka udu. Lääne-Eestis puhub endiselt muutliku suunaga tuul, Ida-Eestis põhja- ja loodetuul 2 kuni 10 meetrit sekundis, Virumaa rannikul ja Peipsil puhanguti kuni 12 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 4 kuni 9 kraadi.

Päeval on taevas pilves selgimistega ning vihmasadu laieneb aeglaselt Ida-Eestist lääne poole. Tuul puhub mandril põhjakaarest, saartel idakaarest 2 kuni 8 meetrit sekundis, Virumaal on ennelõunal ka loodetuul puhanguti kuni 12 meetrit sekundis, mis õhtuks nõrgeneb. Sooja saame 9 kuni 14 kraadi.

Uus nädal jätkub endiselt suurte muutusteta – igapäevaselt püsib kohati vihmavõimalus, päevane temperatuur on 12 kraadi, öine nelja kraadi ümber. Öökülma võimalus on suurem pigem nädala esimestel päevadel. Tuul pöördub aga alates esmaspäeva päevast peamiselt idakaarde ning puhub mõõdukalt samast suunast kuni neljapäevani.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: