PPA buss sõitis Setomaal rongile ette, kaks piirivalvurit said raskelt viga

{{1664273100000 | amCalendar}}

Teisipäeva ennelõunal juhtus Võrumaal Setomaa vallas raske liiklusõnnetus, kus piirivalve kiirreageerijate buss sõitis tõkkepuuta raudteeülesõidul ette reisirongile. Väikebussis olnud kolm piirivalvurit said viga, neist kaks väga raskelt.

Päästeameti lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik ütles ERR-ile, et häirekeskus sai teate liiklusõnnetusest Veski ülesõidukohal kell 11.29.

Kiik rääkis, et päästjatel oli tükk tegu, et kaks raskelt viga saanud meest väikebussist välja saada.

"Esimene mees saadi kätte kell 11.47 ja teine kell 12.36. Mõlemad mehed viidi Tartu Ülikooli kliinikumi," ütles Kiik.

Kolmas väikebussis olnud mees sai kohapeal esmaabi ning haiglaravi ei vaja. Kiik rääkis, et rongis oli juht ja kaks reisijat ning nemad viga ei saanud.

Kiik märkis kella 13 ajal, et rong on liikumisvõimeline, aga praegu on väikebuss veel rööbastel ning oodatakse treilerit.

Lõuna prefektuuri operatiivjuhi Baldur Pildeni sõnul liikus politseibuss Piusalt Koidula suunas, kui sõitis raudteeülesõidul ette Koidulast Tartu suunas liikunud reisirongile.

"Praeguse info kohaselt ei olnud kiirreageerijad teenindamas väljakutset, küll täitsid nad teenistuskohustusi ning olid teel treeningule. Mis põhjusel nad lähenevat reisirongi ei märganud ning sellele ette sõitsid, on alles selgitamisel," ütles operatiivjuht.

Raske liiklusõnnetuse täpsemaid asjaolud on selgitamisel kriminaalmenetluses.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: