Muinsuskaitsepäevad sai stardi Rakveres

Neljapäeval alanud muinsuskaitsepäevad pakuvad neljaks päevaks mitmekesiselt sisustatud programmi ja kutsuvad avastama rikkalikku kultuuripärandit üle kogu Eesti. Pärandifestivalile anti avapauk õhtul Rakveres näituse "Elav vana linn" avamisega.

Tänavuste muinsuskaitsepäevade nimi-näitus "Elav vana linn" viib ringkäigule meie vanalinnade muinsuskaitsealdele ja jutustab 11 inspireerivat lugu Eesti inimestest, kes panustavad igapäevaselt sellesse, et ajaloolised linnasüdamed oleksid meeldivad, mugavad ja kestvad keskkonnad kõigile. Nii avavad oma tegevuse tausta ja jagavad mõtteid teatri, kino ja muuseumi juhid, kogukonnakeskuste loojad ja hoidjad, erilise kvaliteediga restaureeritud hoonete omanikud ja avaliku sektori esindajad.

Elavate vanade linnade teema tuumaks on kestlikkus ja vanalinnade roll identiteedi kandjatena. "Aastasadade pikkune taaskasutus on kogu oma võlus, ilus ja keskkonnasäästlikkuses meie ees. Enne meid vanalinnas elanud ja töötanud inimestel ei olnud ees rohepöördeprogrammi, vaid neil oli lihtne tarkus – hoia kasutuses seda, mis on ja taaskasuta vanu materjale. Selline tark taaskasutus tekitab inimestele head enesetunnet tänase päevani," rõhutas vanalinnade ühte täiendavat kaasaegset väärtust Muinsuskaitseameti peadirektor Liisa Pakosta.

Muinsuskaitsepäevad on kord aastas toimuv üle-eestiline festival, mille keskmes on meid igapäevaselt ümbritsev rikas ja mitmekesine kultuuripärand. Sel aastal on muinsuskaitsepäevade fookuses linnasüdamed, mille elavdamisse panustavad säravad inimesed, hoogsad kogukonnad, ettevõtlikud asutused ja tegusad omavalitsused. Elavate vanalinnade teemat kandev festival toimub Muinsuskaitseameti ja Norra Kultuuripärandiameti koostööprojekti "Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu" raames.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: