Imaveres põrkas kokku kolm veokit, ühe juht hukkus

{{1664366760000 | amCalendar}}

Tallinna-Tartu maanteel juhtus kolmapäeva lõuna ajal raske liiklusõnnetus, kui kolme veoauto kokkupõrkes hukkus ühe veoki juht.

Kella 12.30 paiku sai häirekeskus teate, et Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel Imavere külas põrkasid esialgsetel andmetel kokku kolm veoautot, millest üks süttis. Põlema läinud veoauto juht, 65-aastane mees hukkus, ütles ERR-ile Kesk-Eesti politsei välijuht Kaspar Kõiv.

"Praeguseks kogutud info viitab sellele, et õnnetus juhtus, kui Tartu poolt Tallinna suunas liikunud veoauto kaldus kurvis vastassuunavööndisse, sattus seal külglibisemisse ning põrkas kokku kahe vastu tulnud veokiga. Vastassuunda kaldunud veok süttis ühel hetkel põlema ning paraku seda juhtinud 65-aastane mees hukkus. Õnnetuse üksikasjad, sealhulgas selle, mis hetkel veok põlema süttis, selgitame alustatud kriminaalmenetluses," rääkis Kõiv.

Süttinud veok vedas puitmaterjali, mis samuti süttis ja päästjatel tuli seda kustutada.

Ühel kokkupõrkes osalenud veokil lendas haagise pealt kraavi pumpla, mida masin vedas. Kolmas veok sai väiksemaid kahjustusi. Mõlema veoki juhid vaatas kiirabi kohapeal üle, nemad vigastada ei saanud. Mõlemad autojuhid olid kained ja neil oli olemas vastava kategooria sõiduki juhtimise õigus.

Õnnetus juhtus teelõigul, kus maksimaalne lubatud sõidukiirus on 90 km/h.

Õnnetuskohas on liiklus suletud ja politsei reguleerib liiklust. Tartu poolt tulijad suunatakse ümber Imavere kaudu. Tallinna poolt tulijad alates Koigist sõidavad Rutikvere kaudu. Kõiv ei osanud prognoosida, kauaks liiklus häiritud on, kuid see võib olla suletud veel tunde.

Sündmuspaigal töötavad politseinikud ja päästjad.

Toimetaja: Olev Kenk, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: