Soome kapo: Vene luure pöörab Soomele NATO tõttu üha rohkem tähelepanu

Soome kaitsepolitsei ehk Supo.
Soome kaitsepolitsei ehk Supo. Autor/allikas: Juha-Pekka Inkinen/Yle

Soome kaitsepolitsei (supo) avaldas ülevaate riigi julgeolekust ja teatas, et riik on Venemaa luure jaoks palju huvitavam sihtmärk, kuna Soome plaanib liituda NATO-ga. Lisaks suureneb Soomes Venemaa küberspionaaž.

Supo teatel on Venemaa väga huvitatud Soome tulevasest NATO liikmesusest. Seetõttu pöörab Venemaa luure suure tõenäosusega Soomele veel rohkem tähelepanu, vahendas Yle

Venemaa tunneb huvi NATO sõjasaladuste vastu ning supo hinnangul proovib Venemaa tulevikus seda informatsiooni hankida ka Soomest. Supo teatel on Venemaa proovinud sellel aastal tungida riigi infosüsteemidesse, mis sisaldavad teavet Soome välis- ja julgeolekupoliitiliste otsuste tegemise kohta. 

Supo teatel on suurenenud oht ka Soome kriitilisele infrastruktuurile. Selle taristu all mõeldakse näiteks elektrivõrke ning telekommunikatsiooniühendusi. 

"Kogu Soomet puudutava infrastruktuuri kahjustamine pole aga lähiajal tõenäoline, kuna see nõuab ulatuslikku ettevalmistust. Selle kohta meil praegu informatsioon puudub," ütles supo juht Antti Pelttari. 

Supo teatel on Venemaa luureagendid juba pikka aega turismiviisade abil riiki sisse imbunud. "Isegi kui Soome lõpetab turismiviisade väljastamise, ei kao täielikult Venemaa luureagentide tegevus," ütles Pelttari. 

Pelttari hinnangul on valitsuse oodatav otsus sulgeda piir Venemaalt pärit turistidele siiski igati põhjendatud. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: