India ülemkohus seadustas abordi naistele, kes pole abielus

Ajakirjanikud India ülemkohtu ees
Ajakirjanikud India ülemkohtu ees Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Anushree Fadnavis/File Photo

India kõrgeim kohus otsustas neljapäeval üle kinnitada India naiste õiguse abordile kuni raseduse 24 nädalani olenemata sellest kas naine on abielus või mitte.

Abielus mitte olevate naiste õigust abordile kinnitas üle ülemkohtu liige D.Y. Chandrachud, kelle sõnul ei ole abordiõiguse puhul enam määrav naise perekonnaseis, vahendab Reuters.

India vastava seaduse kohaselt oli abort siiamaani lubatud ainult abielus ja lahutatud naistele ning leskedele.

Samuti võisid aborti teha alaealised ning naised, kel on puue, vaimuhaigus või naine osutus seksuaalse rünnaku või vägistamise ohvriks.

Kohus toob oma otsuses välja, et abordi tegemise otsus tuleneb keerulistest asjaoludest, mille saab teha ainult naine ise ilma välise surveta.

Neljapäevane otsus järgnes ühe naise kaebusele, kes rasestus suhte jooksul, kuid soovis peale suhte katkemist katkestada ka kaasnenud raseduse.

India ülemkohus sõnas oma otsuses, et abikaasa poolt toime pandud seksuaalrünnakut võidakse samuti klassifitseerida vägistamiseks. Otsesõnu India seadusandlus ei pea abielu raames toimunud seksuaalvägivalda vägistamiseks.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: