Venemaa keelab vastusanktsioonina Euroopa kaubavedajatel riigis sõitmise

Foto: Andi Veskioja

Venemaa kehtestab vastusanktsioonid Euroopa riikide autovedajatele. Alates 10. oktoobrist ei lubata 30 riigi autovedajatel Venemaa territooriumil kaupu vedada.

Vastusanktsiooniga keelatakse Venemaa territooriumil kaubavedu nendest riikidest pärit transpordivahenditega, mis on varem Venemaa suhtes transpordipiiranguid kehtestanud. Piirangu alla lähevad Euroopa Liidus, Suurbritannias ning Norras ja Ukrainas registreeritud või nende riikide ettevõtetele kuuluvad veokid. Samas pole keeld täielik.

Euroopa kaubavedaja võib koorma viia näiteks Peterburis asuvale tollikontrollialale ning seal kauba Venemaa vedajale üle anda. Piirang ei laiene pea sajale kaubagrupile, näiteks toiduainetele ja ravimitele, mida võib ka edaspidi Euroopa veokitega Venemaale viia.

Aktsiaseltsil Narva Auto on 20 veokit, mis iga päev Venemaa ja Euroopa Liidu vahet sõidavad ning viiekümnele inimesele tööd annavad. Mis saab pärast 10. oktoobrit, pole veel selge, kuna piirang on üsna värske, kuid kergemaks autovedaja elu ei muuda, kinnitas aktsiaseltsi Narva Auto juht Nikolai Burdakov.

"Meile pole veel selgitatud, millistes punktides kauba või poolhaagise üleandmine toimuma hakkab. Pea sada protsenti meie tööst moodustab Euroopa ja Venemaa vaheline kaubavedu. Seepärast teevad uued keelud meie töö keerulisemaks," rääkis Burdakov.

Burdakovi sõnul peab Narva Auto otsima endale Venemaalt partnereid, kellele võiks kauba koos haagisega tellijale toimetamiseks usaldada. Muret teeb ka vastusanktsioonina kehtestatud kütuse väljaveopiirang.

"Me saame Venemaalt lahkudes vaid 200 liitrit kütust kaasa viia. Sellest aga jätkub umbes 200 või 300 kilomeetriks, seepärast peame tankima kallist kütust. Seega kaotame konkurentsis teistele vedajatele."

Euroopa autovedajatele mõeldud piirang hakkab kehtima 10. oktoobrist. Euroopa riikide veokid peavad Venemaalt lahkuma 17. oktoobriks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: