Soome piirivalve hangib 163 miljoni euro eest reaktiivlennukid

Lennuk Dornier 228
Lennuk Dornier 228 Autor/allikas: Yle/ Nora Engström

Helsingi tahab piiril järelevalvet tõhustada ja Soome piirivalve plaanib osta 163 miljoni euro eest moodsaid reaktiivlennukeid.

Soome piirivalve kasutab praegu lennukeid Dornier 228, mis soetati 1990. aastatel. Viimastel aastatel on need lennukid tehniliste rikete tõttu tihti olnud rivist väljas. Lennukid olid rivist väljas ka septembris, kui toimus plahvatus Nord Streami gaasitoru juures, vahendas Yle. 

Soome piirivalve teatel pikendab reaktiivlennukitele üleminek lennukite tööaega ja võimaldab jälgida suuremat territooriumi. 

"Praeguse sõja tõttu on keskkond muutunud ja soovime senisest paremat suutlikkust," ütles lennukipargi uuendamise juht major Kenneth Rosenqvist. 

Soome otsustab 2023. aasta lõpuks, milliselt firmalt lennukid ostetakse. Piirivalve peaks uued lennukid kasutusele võtma 2026. aastal. Soome plaanib uued lennukid varustada ka signaalluuresüsteemidega. 

Soome tahab tõhusamalt jälgida idapiiri. Piirivalve tegi ka hiljuti ettepaneku, et piirivalve töö tõhustamiseks tuleb idapiiri kriitilisematesse lõikudesse rajada tara. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Yle

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: