EKRE lükkas ümber Tarandi kohta avaldatud ebaõiged faktiväited

Indrek Tarand EKRE meeleavaldusel piiramisrõngas
Indrek Tarand EKRE meeleavaldusel piiramisrõngas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) lükkas vastavalt jõustunud ringkonnakohtu otsusele ümber Indrek Tarandi kohta avaldatud ebaõiged faktiväited.

EKRE büroojuht Anneli Orlovski vahendatud teate järgi eksis EKRE selles, et väitis korduvalt, nagu oleks Tarand olnud EKRE 2018. aasta meeleavaldusel alkoholijoobes ja et Tarand tungis korraldajatele kallale.

"Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on avaldanud seoses 26.11.2018 toimunud avaliku koosolekuga Indrek Tarandi kohta korduvalt ebaõigeid faktiväiteid selle kohta, et Indrek Tarand oli 26.11.2018 toimunud avalikul koosolekul alkoholi või muus joobes. Sellega seoses teatab Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, et Indrek Tarand ei olnud 26.11.2018 toimunud avalikul koosolekul alkoholi ega muus joobes."

"Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on avaldanud seoses 26.11.2018 toimunud avaliku koosolekuga Indrek Tarandi kohta korduvalt ebaõigeid faktiväiteid selle kohta, et Indrek Tarand tungis kallale korraldajatele ja laamendas. Sellega seoses teatab Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, et Indrek Tarand ei tunginud 26.11.2018 toimunud avalikul koosolekul kallale korraldajatele ega laamendanud."

2018. aasta 26. novembril toimus Toompeal EKRE meeleavaldus ÜRO ränderaamistiku vastu, milles osales ka Tarand, kes haaras mikrofoni, pidas oma kõne ja tõugati pikali. Tarand kaebas juhtunu pärast politseile, kuid mitmed EKRE poliitikud väitsid, et Tarand oli purjus. Politsei alustas uurimist ja Tarandi joovet ei tuvastanud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: