Nädalavahetus tuleb veel soe, seejärel temperatuur langeb

Foto: Siim Lõvi /ERR

Hoolimata vihmast jõuab Eestisse laupäeval lõunavoolust aga veidi sooja, seega temperatuur ei lange. Pühapäeval liigub sama madalrõhkkond Skandinaavia põhjatipu suunas, Eesti jääb selle kaugesse serva, kuid aeg-ajalt saame ikka vihma ning tuul hakkab tugevnema.

Öö vastu laupäeva tuleb pilves selgimistega ning mitmel pool sajab vihma. Tuul puhub lõunakaarest 4 kuni 9 meetrit sekundis, rannikul puhanguti kuni 13 meetrit sekundis. Õhutemperatuur varieerub kuuest kraadist Kagu-Eestis kuni 10 kraadini Lääne-Eesti rannikul.

Hommik jätkub pilves selgimistega ning kohati sajab ikka vihma. Puhub edela- ja lõunatuul 3 kuni 10 meetrit sekundis, rannikul puhanguti kuni 13 meetrit sekundis. Õhutemperatuur ulatub viiest kümne kraadini.

Päev möödub samuti võrdlemisi pilviselt ja mitmel pool vihmasadu jätkub. Puhub lõuna- ja kagutuul 5 kuni 10 meetrit sekundis, Peipsi järvel puhanguti 12, Soome lahel 13 ning Liivi lahe ümbruses kuni 15 meetrit sekundis. Sooja saame aga 12–13 kraadi.

Vihmaseks kujuneb ka pühapäev ning järgmise nädala algus. Kolmapäeval lubab kõige kuivemat ilma, kuid ka siis on kohati võimalik nõrk sadu. Pühapäevane õhusoe on veel laupäevaga sarnaselt 14  kraadi ümber, kuid temperatuurikõver pöörab oma nina allapoole ning jõuab kolmapäevaks juba 6 kraadi juurde.

Samamoodi juhtub ka öise temperatuuriga ning pühapäevasest 10 kraadist jääb kolmapäevaks järele kaks. Pea vastupidises suunas liigub aga tuule kiirus, mis esmaspäevaks tõuseb puhanguti kuni 23 meetrini sekundis, kuid teisipäevaks taas vaibub pisut.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: