BaltCap ostab Rahva Raamatu

Rahva Raamat
Rahva Raamat Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Baltikumi erakapitalifond BaltCap ostab Rahva Raamatu ja plaanib luua Baltikumi-ülese kirjastamise ja müügiga tegeleva grupi. Tehing vajab luba konkurentsiametilt.

BaltCap ostis hiljuti Leedu kirjastuse Alma Littera ja raamatupoeketi Pegasus.  

"Näeme nende ettevõtete ja Rahva Raamatu vahel sünergiat ja ühist potentsiaali – tahame viia raamatute mugavad lugemisvõimalused veelgi suurema hulga inimesteni," rääkis BaltCapi partner Oliver Kullman.

Kullmani sõnul plaanib Baltcap luua Baltikumi-ülese juhtiva raamatute kirjastamise ja müügiga tegeleva ettevõtete grupi.

Rahva Raamatu nõukogu liige Viljar Ots ütles, et keti 2004. aastal ostnud praegune omanike tuumik soovis saada Euroopa parimaks raamatupoeks ning nüüd on aeg lasta uute omanike toel ettevõttel kasvada.

Rahva Raamatul on 12 kauplust kaheksas Eesti linnas, e-pood, restoran Literaat, kaks kohvikut ja kirjastus.

BaltCapi väljaostufondi BPEF III portfellis on ühistranspordi piletisüsteeme arendav Ridango, lihatööstusettevõte Krekenavos ja Baltikumi-ülene piletimüügiplatvorm Piletilevi Group. Rahva Raamat on fondi neljas investeering.

Ettevõtte omandamise järel jätkab Rahva Raamatu juhtimist ettevõtte senine juhtkond.

Praegu on Rahva Raamatu omanikeringis Viljar Ots, Gertti Kogermann, Ando Raud, Sander Kopli ja Ülar Maapalu. Ots ja Maapalu ostsid kaupluseketi 2010. aastal välja selle toonaselt omanikult Ekspress Grupilt 33 miljoni krooniga.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: