Kell 20 "UV faktor": Saare, Neivelt, Annus, Lill säästmisest ja pensionist

ETV saade "UV faktor" võtab täna luubi alla säästmise ja pensionid inflatsiooni tingimustes. Saates arutlevad investor ja rahatarkuse entusiast Kristi Saare, ettevõtjad Indrek Neivelt ja Toomas Annus ning börsiajakirjanik, Investor Toomase tiimi liige Anu Lill.

Eelmistel riigikogu valimistel oli üks kuumemaid ja enim arutatud lubadusi pensionireform. "Tootlused teises sambas on kehvad," oli keskne probleem, mida reformiga lahendada püüti. Pensioni teine sammas muudeti vabatahtlikuks, lisandusid mõned uued võimalused.

Nüüdseks on teise sambasse kogutud pensionisäästud kasutusse võtnud võtnud üle 210 000 Eesti inimese. Peaaegu pool oma kätesse võetud pensionirahast istub kontodel edasi ja on kaotanud ligi veerandi oma väärtusest.

Nüüd, kui raha väärtus meie kõigi silme all kahaneb, kui fondid näitavad kasvu asemel miinust, tekib paljudel küsimus: kuidas edasi? Kas suure segaduse ajal ja inflatsiooni harjal on mõistlik kulutada või säästa? Kuidas kaitsta end vaesuse eest elu kuldsetel aastatel? Kas muudatustest, mida pensionireform lõpuks kaasa tõi, tõesti piisas?

"UV faktor" algab ETV-s kell 20. Saate meeskond ootab vaatajate arvamusi ja küsimusi aadressil [email protected] 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: