Sõõrumaa ettevõtted jätkasid mullu kasvu

Urmas Sõõrumaa.
Urmas Sõõrumaa. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Urmas Sõõrumaa investeerimisfirma U.S. Invest müügitulu kasvas mullu 16 miljoni euroni, Forus Grupil 39,2 miljoni euroni.

Sõõrumaa investeerimisfirma U.S. Invest müügitulu kerkis mullu 13,8 miljonilt eurolt 16 miljoni euroni. Kasum kasvas 2,2 miljonilt eurolt 16,8 miljoni euroni. Kasumist suurima osa moodustab kasum tütarettevõtetelt, selle järel intressitulud.

Ettevõtte tegevust mõjutasid nii koroonaviirus kui ka Venemaa sõda Ukrainas, mille tõttu kerkinud sisseostuhinnad pidurdavad kinnisvarasektori arendust.

U.S. Investi konsolideerimisgruppi kuulus mullu lisaks emafirmale 31 ettevõtet.

Mullu jätkas ettevõte Patarei merekindluse arendamist. Kui möödunud aprillis teatas Sõõrumaa, et rahastuse puudumisel soovib arenduse pausile panna, siis nüüd plaanib ettevõte taas selle valmis ehitada planeeritud tähtajaks ehk 2026. aastaks.

Gruppi kuuluvad ka Foruse nime kandvad spordikeskused ja Golden Club, mille tegevus oli koroonapiirangute tõttu möödunud aasta alguses peatatud. See langetas ka plaanitud sissetulekuid.

Patarei merekindluse järel on suuremaks arendusprojektiks Admiraliteedi basseini ja Rotermanni kvartali vahele jääv Ahtri 3 kinnistu. Mullu olid U.S. Investi fookuses krundi detailplaneeringu menetlusega seotud tegevused.

Kui ülemöödunud aasta eest maksis Sõõrumaa dividende 1,3 miljonit eurot, siis möödunud aasta eest dividende maksta kavas ei ole.

2021. aasta veebruaris koondas Sõõrumaa mitmed ettevõtted, nende seas nii turva- kui ka taksofirmad, kaubamärgi Forus alla, mida juhib ettevõttena U.S. Investi tütarfirma Forus Grupp.

Grupi suurim ettevõte on turvafirma Forus Security, lisaks kuuluvad sinna Forus Haldus, nutikodu lahendustega tegelev Techno Life, valveseadmeid rentiv Forus Tehnika Rent, kinnisvara haldustarkvara arendav Trovatex ja Lätis tegutsev turvafirma USS Latvia.

Grupi käive kasvas mullu 26,5 miljonilt eurolt 39,2 miljoni euroni. Ettevõtte ärikasum kerkis ligi 223 000 euroni, aasta varem ulatus ärikahjum 272 000 euroni. Ettevõtte puhaskahjum ulatus siiski veel mullu ligi 518 000 euroni.

Forus Grupis töötab 1613 inimest. Oma müügitulust enamiku teenis ettevõte Eestist, 7,1 protsenti Lätist ning veidi üle 0,2 protsendi muudest Euroopa Liidu riikidest.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: