Materjalide hinnasurve nõrgenemine aeglustas ehitushinnaindeksi tõusu

Ehitustööd.
Ehitustööd. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Ehitusmaterjalide hinnasurve nõrgenemine aeglustas kolmandas kvartalis Eesti ehitushinnaindeksi tõusu. Statistikaameti andmetel tõusis ehitushinnaindeks võrreldes teise kvartaliga 3,8 protsenti ning võrreldes möödunud aasta sama ajavahemikuga 17,4 protsenti.

Statistikaameti analüütiku Ülo Pauluse sõnul mõjutas ehitushinnaindeksi väärtust kolmandas kvartalis võrreldes 2021. aasta sama perioodiga eelkõige materjalide kallinemine, mis andis kaks kolmandikku indeksi kogutõusust.

"Käesoleva aasta teise kvartaliga võrreldes suurenesid kulutused tööjõule 2,9, mehhanismidele 2,1 ja materjalidele 4,4 protsenti," lisas Paulus.

Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeks tõusis võrreldes 2021. aasta kolmanda kvartaliga 16,4 ja võrreldes tänavuse aasta esimese kvartaliga 5,6 protsenti.

Ehitushinnaindeks väljendab ehitustegevuse maksumuse muutust otsekulude tasemel ja see jaotatakse kolme põhigruppi: tööjõud, ehitusmasinad ja -materjal. Ehitushinnaindeksi arvutamisel võetakse arvesse eramud, korruselamud, tööstus- ja ametihooned. Remondi- ja rekonstrueerimis-tööde hinnaindeksi puhul on vaatluse all ametihooned.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: