USA ja Vene kaitseminister suhtlesid esimest korda alates kevadest

USA kaitseminister Lloyd Austin ja Vene kaitseminister Sergei Šoigu
USA kaitseminister Lloyd Austin ja Vene kaitseminister Sergei Šoigu Autor/allikas: SCANPIX/Alexei Druzhinin and Rod LAMKEY / various sources / AFP

Nii Vene kui USA kaitseministeeriumid kinnitasid, et kahe riigi kaitseministrid suhtlesid telefonitsi sel reedel. Samuti pidas USA kaitseminister telefonikõne Ukraina kaitseministriga.

Kahe tuumariigi kaitseministrite kõnest teatas alguses Vene kaitseministeerium.

Hiljem kinnitas vestlust USA kaitseministeerium. Samuti suhtles USA kaitseminister ka Ukraina kaitseministriga.

Vene kaitseministeeriumi teatel suhtlesid Vene kaitseminister Sergei Šoigu ning USA kaitseminister Lloyd J. Austin rahvusvahelise julgeoleku teemadel, fookusega Ukrainal.

Pentagoni teatel rõhutas kaitseminister Austin Šoigule vajadust hoida kommunikatsiooniliinid Ukrainas toimuva sõja ajal avatuna.

USA kaitseminister Austin suhtles ka taaskord Ukraina kaitseministri Oleksii Reznikoviga, kellele kinnitas jätkuvat USA toetust sõjas Venemaa vastu.

Austin kinnitas Reznikovile rahvusvahelise kogukonna jätkuvat toetust Ukraina tugevuste arendamisel.

USA tahab tagada Ukraina võimekuse end ka tulevikus sõjaliselt kaitsta, mida näitab Ukrainale antud sõjaline abi USA liitlaste ja partnerite poolt.

USA ja Ukraina kaitseministrid lubasid püsida ühenduses.

Veel märtsis teatas The Washington Post, et Vene relvajõudude esindajad ning kaitseministeerium pole soostunud USA osapooltega suhtlema.

Lõpuks pidasid osapooled omavahel kõne mai alguses.

Toimetaja: Allan Aksiim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: