Kanada peatas käsitulirelvade ostu ja müügi

Relvapood Kanadas näitamas kliendile relva Ruger GP100 Magnum 357
Relvapood Kanadas näitamas kliendile relva Ruger GP100 Magnum 357 Autor/allikas: SCANPIX/Dave Chan / AFP

Reedel jõustusid Kanadas uued regulatsioonid, mille kohaselt ei tohi Kanadas käsitulirelvi enam müüa, osta ega vahendada. Samuti puudutavad uued meetmed välismaalt imporditud relvi.

Kanada valitsus teatas uutest karmidest relvakontrolli meetmetest kevadel maikuus ning need jõustusid käesoleva nädala reedel.

Trudeau valitsuse meetmed on karmimad relvi käsitlevad seadusmuudatused Kanadas viimase 40 aasta jooksul, vahendas Reuters.

Kanada peaministri Justin Trudeau kantselei teatas tollal, et meetmed on osa Kanada valitsuse plaanidest tulirelvadega seotud vägivalla vähendamiseks riigis.

Edaspidi võib relvi müüa ainult kindlatele äridele, nagu näiteks muuseumidele või filmitööstuses tegutsejatele, riigi politseijõududele, kaitsejõududele ning erandi saanud isikutele, vahendas Kanada CBC.

Kanadal olid juba varem karmimad relvaseadused kui nende lõunanaabril Ameerika Ühendriikidel, kus nii relvade omamine kui ka relvadega seotud vägivald on laiemalt levinud.

Kuigi Kanadas on käsitulirelvadega seotud surmade hulk märksa väiksem kui Ameerika Ühendriikides, on surmade arv olnud siiski viimastel aastatel tõusuteel.

Trudeau valitsuse otsusele on vastu Kanada relvaentusiastid ning Kanada parlamendis opositsioonis olevad Kanada konservatiivid.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters, CBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: