Pühapäeval liiguvad üle Eesti vihmapilved

Foto: Siim Lõvi /ERR

Pühapäev on pilvine ning sadu väheneb alles pärastlõunal.

Pühapäeva öösel läheb ilm Eestis lääne poolt alates pilve ning vihmasadu levib saartelt mandrile. Kohati tekib udu. Puhub lõunakaare tuul 2 kuni 8 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -1 kraadist +4, Lääne-Eestis +4 kraadist +9 kraadini.

Hommik on mitmel pool vihmane ja udu püsib. Tuul puhub edelast ja läänest 2 kuni 8 meetrit sekundis, saartel pöördub loodesse ja tugevneb puhanguti kuni 12 meetrini sekundis. Õhutemperatuur on +1 kraadist +5 kraadini, saartel ja läänerannikul on sooja kuni 10 kraadi.

Ennelõuna jätkub mitmel pool vihmaga, ka udu jääb kohati püsima. Pärastlõunal alates Põhja-Eestist pilvkate hõreneb ja sadu lakkab. Tuul pöördub läände ja loodesse ning ulatub 4 kuni 10, rannikul puhanguti kuni 15 meetrini sekundis. Sooja tuleb 6 kuni 11 kraadi.

Esmaspäev on valdavas Eestis üsna selge, vaid saartel ja Liivi lahe ümbruses võib olla pilvisem, kuid olulist sadu pole. Õhutemperatuur langeb öösel sisealadel kohati -3 kraadini, enamasti on 0 kraadi ümber, rannikul on sooja 5 kraadist enam. Päev toob sooja 5 kuni 9 kraadi.

Öö vastu teisipäeva võib tulla mandril isegi külmem, kuid saartele jõuab vihm ühes soojema õhuga. Sadu levib päeval üle maa. Sooja on päeval 4 kuni 9, saartel kuni 12 kraadi.

Vihmapilved leiavad Eesti üles ka kolmapäeval ja neljapäeval, õhk on aga mõõdukalt soe. Öised miinimumid alla 5 kraadi ei lange, päevamaksimumid tõusevad 10 kraadi ümbrusesse.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: