Otse kell 13.30: erikomisjon jätkab gaasivarude arutelu peaministriga

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, kus arutab koos peaminister Kaja Kallasega Eesti gaasiga varustatust. Kell 13.30 algavat istungit näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Erikomisjoni istungile on kutsutud peaminister Kaja Kallas, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika ja maavarade asekantsler Timo Tatar, Eesti Varude Keskuse juhatuse esimees Ando Leppiman, Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi, Alexela nõukogu esimees Marti Hääl ja riigikontrolör Janar Holm.

Erikomisjoni esimehe Tõnis Möldri sõnul andis riik kevadel Eleringile selge omaniku ootuse omandada 20-protsendiline osalus Soome renditavas LNG-laevas. "Soovime saada peaministrilt selgitusi, miks see ootus pole tänaseni realiseerunud. Ometigi on Soome pool väljendanud korduvalt ja avalikult soovi, et Eesti riigifirma osaluse ostaks," ütles ta.

Komisjon alustas LNG-laeva Paldiskisse toomist ja gaasi varustuskindluse tagamist puudutavaid kuulamisi 14. oktoobril toimunud erakorralisel istungil, kus selgitusi andsid majandus- ja taristuminister Riina Sikkut ning rahandusministeeriumi, konkurentsiameti, Eesti Varude Keskuse, Alexela, Eleringi, Eesti Gaasi ja riigikontrolli esindajad.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: