Fotod: Paide linnapeaks valiti Kulno Klein

Paide linnavolikogu valis uueks linnapeaks sotsiaaldemokraadi Kulno Kleini. Tema poolt hääletas 12 volikogu liiget ja vastu oli üheksa.

Kulno Klein ütles ERR-ile, et ta ei karda ebapopulaarseid otsuseid. Ta lubas tõsta maakonnakeskuse mainet, tihendada koostööd volikogu opositsiooniga, hoida linna rahavood stabiilsena ja viia linnaeelarve tasakaalu.

Töö algab Kleini sõnul Paide linna eelarve kokku panemisest, sest selle esitamiseks volikogule on üks kuu aega. Paide rahaline seis ei ole aga kiita.

"Majanduskuludest tuleb vähendada 10 kuni 15 protsenti. See on paratamatu. Inimeste töötasude kallale me ei lähe, inimesed on väärtus ja inimesi tuleb hoida," ütles Klein.

Opositsiooni kuuluva Isamaa esindaja Ründo Mülts ütles, et linn vajaks stabiilset juhtimist.

"Meie hinnangul see ei ole normaalne olukord, et Paide linnas on üle kahe kuu jälle uus linnapea valitud. Linn vajab stabiilset juhtimist, korda, õiget mõtlemist ja suunamist ja me leiame, et linnapeade vahetus sedasi, et täna üks, homme teine, ei sobi mitte," ütles Mülts.

"Kui koalitsioon ei suuda stabiilsust pakkuda, peaks mõtlema selle peale, et üleüldse vahetada linnas võimu," lisas ta.

ERR-i Kesk-Eesti korrespondent Olev Kenk ütles, et abilinnapeadeks valiti tagasi Piret Moora (RE) ja Karl Jakobson (KE).

Valimisliidu Paide-Inimeste linn eelmine linnapea, sotsiaaldemokraat Eimar Veldre teatas tagasiastumisest 20. oktoobril.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: