Euroopa Liidu SKP kasvas aastaga 2,4 protsenti

Raha.
Raha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Liidu SKP kasvas kolmandas kvartalis Eurostati kiirhinnangul mullusega võrreldes 2,4 protsenti, euroala SKP kasvas samal ajal 2,1 protsenti.

Nii Euroopa Liidu riikide kui ka euroala majandused kasvasid kolmandas kvartalis eelneva kvartaliga võrreldes 0,2 protsenti.

Euroopa Liidu riikidest, mille andmed on kättesaadavad, oli aastane kasv 4,9 protsendiga kõige suurem Portugalis ja 3,8 protsendiga Hispaanias. Läti SKP langes aastaga 0,4 protsenti.

Kvartalivõrdluses oli suurim kasv 0,7 protsenti Rootsis ja 0,5 protsenti Itaalias. Lätis langes SKP kolmandas kvartalis teise kvartaliga võrreldes 1,7 protsenti.

Tänavu teises kvartalis kerkis euroala SKP eelmise kvartaliga võrreldes 0,8 protsenti ja Euroopa Liidu riikides 0,7 protsenti. Aastatagusega võrreldes kasvas see mõlemas 4,3 protsenti.

Kiirhinnang põhineb 17 Euroopa Liidu liikmesriigi andmetel, mis katavad 93 protsenti euroala ja 91 protsenti Euroopa Liidu SKP-st. Eesti andmeid hinnangus arvestatud ei ole.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: