Kell 20 "UV faktoris": Tartu ülikooli ja maaülikooli teadlaste metsadebatt

Eestlased armastavad pidada end metsarahvaks – on ilus mõelda, et Eesti mets on meie suurim rikkus. Metsade teemal on Eestis aga aastaid peetud tuliseid vaidlusi. Seda, millises seisus meie metsad on, kas tegemist on vanema laanega, noorendiku või lihtsalt raielangiga, milline mets seob süsinikku ja milline emiteerib, me enamasti aga ei taju. Meil on raske hinnata, kas seis on hea, halb või lootusetu.

Kui juba valitsuses ütlevad ministrid, et mina kuulan üht ja mina teist poolt, on aeg need pooled kokku tuua. Mida me saame ja mida peame tegema Eesti metsas, mis on lubatud ja mis üle piiri? Maaülikooli teadlased ütlevad, et kliimaeesmärkide saavutamiseks peab rohkem raiuma. Tartu ülikooli teadlaste kirjutatud lugu ütleb, et raiuma peab selgelt vähem ja meie probleemi allikas on üleraie.

ETV saade "UV faktor" otsib erimeelsuste põhjustes selgust ning vastuseid küsimustele kahe ülikooli teadlaste debatiga.

"UV faktoris" on kaks poolt: Tartu ülikoolist säästliku metsanduse teadur Raul Rosenvald ja taastamisökoloogia professor Aveliina Helm ning maaülikoolist metsa- ja maakorralduse ning metsatööstuse õppetooli vanemteadur Allan Sims ja metsanduse ja inseneeria instituudi direktor Marek Metslaid.

Vaatajate küsimusi metsateadlastele oodatakse aadressil [email protected]

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: