EBS-i kõrghoone ehitus võib peagi alata

EBS-i juurdeehituse eskiis
EBS-i juurdeehituse eskiis Autor/allikas: ALA OY

Estonian Business Schooli kõrghoone arendus Tallinna südalinnas on jõudnud ehitusloa menetluse etappi, ütles EBS-i kantsler ja kinnisvarafirma Metro Capital partner Mart Habakuk.

Ehitusloa taotluse esitas EBS Tallinnale eelmisel kuul, ütles Habakuk. Millal see rahuldatakse, ei soovinud ta ennustada. Ettevõte kavatseb 30-korruselist elu-, äri- ja õppehoonet ehitama hakata juba enne 2025. aastat. "Kõik sõltub aga ehitusloast ja majanduskeskkonnast, sealhulgas tarbija enesekindlusest," sõnas Habakuk ERR-ile.

Veebilehe New Tallinn teatel tehakse arendust kahes etapis: esimesena ehitatakse välja maa-alune parkla (kolm maa-alust korrust) ja teises etapis neljakorruseline uushoonestus Lennuki/Kuke tänavate nurgal ning 30-korruseline torn krundi idaosas.

2020. aastal võitis EBS-i juurdeehituse arhitektuurikonkursi Soome arhitektuuribüroo ALA OY töö. ALA arhitektide võidutöö näeb ette olemasoleva 6000-ruutmeetrise Lauteri tänava õppehoone 4500 ruutmeetri suurust juurdeehitust, mis ulatub kuni Lennuki tänavani. ALA OY on Soomes projekteerinud mitmeid märkimisväärseid hooneid, nagu Helsingi keskraamatukogu Oodi ja Vantaa lennujaama lahkuvate ja saabuvate lendude terminali.

Uude EBS-i õppehoonesse tulevad auditooriumid, rühmatööruumid, erinevate ürituste korraldamiseks sobivad alad ja vaikse töö alad. Lauteri 3 kinnistu peahooneks saab 30-korruseline kõrghoone, kuhu laieneb ettevõtluskiirendi ja teadusmahukatele iduettevõtetele suunatud 4000-ruutmeetrine büroohotell. Selle kohale rajatakse peamiselt EBS-i õppuritele suunatud 5000-ruutmeetrine majutusblokk. Hoone ülemistele korrustele (kokku 15 000 ruutmeetrit) tulevad korterid, mille müügituluga kaetakse suurem osa EBS-i õppe- ja ettevõtluskeskkonna laienduseks vajalikest investeeringutest.

Estonian Business School (EBS) on Eesti eraülikool, mis tegutseb Tallinnas ja Helsinkis. Ülikoolis õpib bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppe tasemel kokku 1400 üliõpilast, sealhulgas üle 300 Soome kodaniku. EBS-i gruppi kuulub ka 120 õpilasega gümnaasium.

EBS-i juurdeehitus Tallinna panoraamil Autor/allikas: ALA OY
EBS-i rajatava kõrghoone eskiis. Autor/allikas: EBS/Kontuur

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: