ERR Riias: Ukrainale annetatud ja sõjas kahjustada saanud auto jõudis Lätti tagasi

Riia vanalinnas asuva sõjamuuseumi ees on välja pandud üks Ukraina sõjaväelastele annetatud autodest, mis Bahmuti piirkonnas rängalt kahjustada sai. Läti vabatahtlike toetus ukrainlastele on suur – Twitteri Konvoi nimeline ühing on Ukrainasse toimetanud üle 850 sõiduki.

Otse lahinguväljalt toodud kuuliaukudega auto keset Riiat näitab, mida Ukrainas tuleb praegu kogeda. Ja näitab sedagi, kui väga lätlaste annetusi sõjas vaja läheb.

Lätist Ukrainasse saadetud masin, millele Ukraina võitlejad on pannud nimeks Orlik, jõudis 93. mehhaniseeritud brigaadiga mitmes erinevas kohas rindel olla pool aastat. Seda kasutati kannatanute äratoomiseks, toidu ja vee kohale toimetamiseks. Kuid mitte ainult – sõidukile oli kinnitatud kuulipilduja, mille tuli aitas võitlejatel rünnakus edasi jõuda. Ka raskel maastikul oli sellest sõidukist palju kasu.

"Tõime selle masina Lätti tagasi, andmaks inimestele võimalust näha tõelist olukorda Ukrainas, kogeda sõja puudutust, tajuda sealseid ohte. Praeguseks oleme Ukrainale annetanud üle 850 auto. Inimesed annetavad nii raha kui ka sõidukeid," rääkis ühingu Twitteri Konvoi asutaja Reinis Poznaks.

Lätis on Ukraina abistamiseks loodud mitu vabatahtlike ühingut. Kui esimestel kuudel saadeti teele kõike, mis võimalik, siis nüüd on annetuste vahendajad spetsialiseerunud. Suurima annetuskeskkonna ziedot.lv andmeil on abi rahaline väärtus üle 12 miljoni euro.

Autosid on aga vaja veel ja veel – nii rindel kui ka vabastatud paikades.

"Nii mina kui ka teisedki aitavad Ukrainat seetõttu, et kõik saavad aru – kui Ukraina ei suuda Vene impeeriumi taastamise katsetele vastu seista, oleme meie
üsna kindlalt järjekorras järgmised. Ja seda loomulikult keegi ei taha," ütles Poznaks.

Orlik viiakse peagi sõjamuuseumisse sisse, kus see saab ekspositsiooni osaks.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: