Transpordiameti uueks juhiks saab Priit Sauk

{{1667976720000 | amCalendar}}
Foto: Transpordiamet

Transpordiameti uueks juhiks saab Priit Sauk, kes oli paari aasta eest maanteeameti peadirektor.

Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut kinnitas kolmapäeval riigikantselei valikukomisjoni ettepanekul transpordiameti uueks peadirektoriks Priit Sauki, kes astub ametisse 21. novembril. ametiaeg kestab viis aastat. Sauki ametipalk on 7500 eurot kuus.

Sauk on viimase aasta juhtinud Rail Balticu ühisettevõtte RB Rail AS Eesti filiaali, enne seda oli ta viis aastat maanteeameti peadirektor. Sauk on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonna ehitusinseneri erialal.

Sauki sõnul oli transpordiameti loomine ainuõige otsus. "Olin transpordiameti sünni tulihingeline toetaja ja ettevalmistuse aktiivne vedaja ning olen seda hinges endiselt. Eesti riigi efektiivsuse mõttes oli ainuõige koondada kõigi transpordiliikide ülene investeeringute kavandamine ja elluviimine ning järelevalve ühtse riigiameti juhtimise alla."

Sauk ütles, et tema eesmärgiks on varustada poliitikuid otsustamiseks adekvaatse ja analüüsidel põhineva infoga ning viia ellu kokkulepitut.

Sauk lisas, et soovib arendada meremajandust, lennundusohutust ja laiemalt kõiki transpordiühendusi. "Fookuses saavad kindlasti olema efektiivsus, kliendisõbralikud teenused aga ka e-teenuste arendamine," ütles Sauk.

AK-le ütles Sauk, et transpordiametit juhtima minnes ta ei tea, mis väljakutsed teda ootavad. "Selge on see, et maailm meie ümber on muutunud, prioriteete on ümber seatud. Praegu on eelisarendatud raudteevõrku ja jätkatakse ka Rail Balticu arendamisega. Teehoiu põhimõte on seatud nii, et ennekõike tuleb tegeleda säilitamisega, ja kui raha on, siis arendamisega. Täna räägime arendusraha puudusest, mis laseks 2+2 maanteed ehitada," rääkis Sauk.

"Teema on üleval ja poliitikud debateerivad ka neljapäeval taristuettevõtete juhtide eestvedamisel kokku kutsutud seminaril. Usun, et rahastust on võimalik ka suurendada," kommenteeris Sauk olukorda, et lähiajal Eestis teedeehituseks raha ei jätku.

"Riigiametil on kohustus varustada poliitikuid faktipõhise analüüsiga, ja sellega jätkame," sõnastas Sauk transpordiameti ülesandeid.

Poolteist aastat ametis olnud transpordiameti peadirektor Kaido Padar esitas suvel lahkumisavalduse.

Padar juhtis kolme ameti – lennu-, maantee- ja veeteede ameti – ühendamist.

Toimetaja: Marko Tooming, intervjueeris Merilin Pärli

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: