Otse kell 14: riigikogu komisjon arutab pöördumist "Peretoetused õiglaseks!"

Riigikogu sotsiaalkomisjonis on täna arutlusel kollektiivne pöördumine "Peretoetused õiglaseks!", kell 14 algavat komisjoni istungit näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Pöördumise "Peretoetused õiglaseks!" algatajad taotlevad perede toetamise korraldamist moel, mis ei looks laste vahel hüppelisi erinevusi.

Komisjoni esimees Helmen Kütt selgitas, et praegu käib komisjonis peretoetuste seadust ja perekonnaseadust muutva eelnõu teiseks lugemiseks ette valmistamine. "Sotsiaalkomisjon peab väga oluliseks seda, et kollektiivpöördumise algatajate ja sellele allkirja andnud inimeste mõtted ja ettepanekud kuulatakse ära samaaegselt avalikul istungil," ütles Kütt.

Istungile on kutsutud kollektiivse pöördumise algatajate esindajad  Liina Virolainen, Teele Jõks, Kadri Johanson ja Kristin Soots-Tsilmer, samuti sotsiaalministeeriumi esindaja Merlin Murumets, lastekaitse liidu esindaja Helika Saar, lasterikaste perede liidu esindaja Aage Õunap, advokatuuri esindaja advokaat Helen Tomberg ning justiitsministeeriumi esindaja.

Valitsus kiitis septembri lõpus heaks ja saatis riigikogusse perehüvitiste tõstmise eelnõu, et toetada lastega perede majanduslikku toimetulekut ja suurendada kindlustunnet perelisa planeerimisel. Suuremad toetused hakkaks eelnõu vastuvõtmisel kehtima 1. jaanuarist 2023.

Esimese ja teise lapse toetus ning üksikvanema lapse toetus tõusevad uuest aastast 80 euroni kuus, lasterikka pere toetus tõuseb uuest aastast kolme kuni kuue lapse puhul 600 euroni (praegu 300 eurot) kuus ning seitsme ja enama lapse puhul 800 euroni kuus (praegu 400 eurot).

1.jaanuarist 2023 hakataks lasterikka pere toetust maksma selle sujuva lõppemiseni pere noorima lapse 24-aastaseks saamisel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: